Barkod ve Otomasyon Sistemleri

 

Gelişen teknoloji ile birlikte çözüm süreçleri ve hizmet çeşitlerini de genişletmektedir. Yaptığımız araştırmalar sonucunda işletme ve kurumların çözüm arayışlarında kaliteli ve güvenilir hizmet aradıklarını tespit etmekteyiz. Bu nedenle yaptığımız Barkod Otomasyon Sistemi ve Persampos Hızlı Satış Otomasyonu çözümlerimizde son teknolojilerle birlikte gelişmiş hizmet sunmaktayız.

   Barkod Nedir?

Bir ürünün, ticari malın üzerinde yer alan, inceli-kalınlı, uzunlu-kısalı arasında boşluklar olan çizgilerden oluşan elektronik okuyucular tarafından okunan bir kod yapısıdır. 1948 yılında stok sayımı ve ödeme kuyruklarının azaltılması, stok sayımının daha verimli hale gelmesi için 1948 yılında Woodland tarafından icat edilmiştir. Barkod ile stok kodu, stok adı, stok fiyatı, adeti, rengi gibi birçok detay bilgiye ulaşılabilir.

 

 Barkod Sistemi Nedir?

Barkodlu satış sistemi olarak da anılmaktadır. Ürünlerin barkodlarının optik okuyucular tarafından okutularak ürünlere ait tanımlanmış bilgilerin (adı, fiyatı, adeti vb.) bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan cihazlar bütününden oluşan bir sistemdir. Barkod sistemi sayesinde ticari işletmeler verimliliğini ve karlılığını arttırır. Bir stoğun deposunda kalan miktarına toplam alınan ve satılan miktarlarına, fiyat bilgisine, seri numarasına, kolayca ulaşır. Bu sistem sayesinde hesap makinesinden kurtulunur.

 

 Barkod Sistemi Kullanım Alanları Nelerdir?

Barkod sistemleri; manav, market şarküteri, konfeksiyon, kuruyemiş, bakkal gibi birçok sektörde kullanılmaktadır.

 

Barkod Sistemi Hangi Ürünlerden Oluşur?

Barkod sistemleri temel düzeyde bilgisayar, barkod okuyucu ve barkodlu satış programından oluşmaktadır. Fakat ihtiyaç dahilinde içerisine dokunmatik pc, barkod okuyucu, barkod yazıcı, terazi, yazar kasa, fiş yazıcı, para çekmecesi gibi ürünlerde dahil edilmektedir. Barkod sistemi fiyatları ihtiyaca ve ve bütçeye göre değişmektedir.

 

Barkodlu Satış Programı Nedir? Ne işe Yarar?

Takibinin yapılması istenen tüm ürün ve ticari mallar: Barkodu, adı, fiyatı, birimi gibi detaylarıyla programa tanımlanır. Hızlı satış otomasyonu, hızlı satış programı gibi farklı isimleri de bulunmaktadır. Bilgisayara kurulumu yapılan, kasada ödeme kuyruğunu azaltarak satış sürecini ve verimliliğini arttıran, ürünle ilgili barkod, isim, fiyat gibi birçok tanımlamanın yapılabildiği, birçok rapor imkanı sunabilen programdır. Persam Pos Barkodlu Satış Programının fiyatı çok uygundur. Market, bakkal, şarküteri, kırtasiye, manav gibi birçok sektörün kullanımına uygundur.

 

Persampos satış programını incelemek için lütfen tıklayın.

                    

 

Dokunmatik Pc Nedir? Ne İşe Yarar?

Dokunmatik bilgisayar, pos pc ya da pos bilgisayar olarak da bilinmekte olan bilgisayardır. Monitöre benzeyen bir görüntüsü vardır. Barkodlu satış programı bu cihaza kurulur. Normal bir bilgisayardan farkı dokunmatik olmasıdır. Dokunmatik olduğu için fareye olan ihtiyaç ortadan kalkar ve satış işlemlerinin program üzerinden daha hızlı yapılmasını sağlar. Bu da bir işletmedeki verimliliğin en az iki kat artmasını sağlar.

İhtiyacınız olan dokunmatik bilgisayarı incelemek için lütfen tıklayın.

 

 Barkod okuyucu nedir? Ne İşe Yarar?

Ticari ürünlerin üzerindeki barkodları okuyarak bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlar. Barkod sistemleri içinde en çok tercih edilen bir üründür. İşletmelerde manuel olarak barkod girilmesi süreci çok fazla uzatmaktadır. Barkod okuyucu bu süreci kısaltmakta verimliliği bir hayli arttırmaktadır. El tipi kablolu, el tipi kablosuz okuyucu ve masa tipi okuyucu olarak kendi içinde ayrılmaktadır. 1D ve 2D olarak okuma tipleri mevcuttur. 2D kare kod okuyucu olarak bilinen barkod okuyucu fiyatları özelliklerine göre değişmektedir. Piyasada çok uygun fiyatlara okuyucu bulunabilmektedir.

İhtiyacınız olan barkod okuyucuyu incelemek için lütfen tıklayın.

 

Barkod Yazıcı Nedir Ne İşe Yarar?

Etiket yazıcı olarak da bilinirler. Satışı yapılan ticari ürünlerin barkodlarının okunması veya silik olması durumunda çok sık kullanılmaktadır. Barkod Yazıcı fiyatları marka, model, baskı hızı, baskı kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

İhtiyacınız olan barkod yazıcıyı incelemek için lütfen tıklayın.

 

Fiş Yazıcı Nedir? Ne İşe Yarar?

Termal yazıcı olarak da bilinmektedir. Ödeme yapıldıktan sonra müşterinin almış olduğu ürünlerin adı, fiyatı ödeme şekli gibi bilgilerin yer aldığı belgenin çıktısını veren cihazdır. Bu cihazdan çıkan belgenin resmi bir geçerliliği yoktur. İçine takılan rulo halindeki kağıtlar ile bu belge çıkartılabilir. Fiş yazıcı birçok sektörde farklı alanlarda kullanılmaktadır. Restoran ve cafelerde müşterinin vermiş olduğu sipariş detayını göstermek için kullanılmaktadır.

 Fiş yazıcı fiyatları marka, model ve boyutlarına göre değişmektedir. Her bütçeye uygun fiş yazıcı bulabilmek mümkündür.

İhtiyacınız olan fiş yazıcıyı incelemek için lütfen tıklayın.

 

 Terazi Nedir? Ne İşe Yarar?

Ürünün gramajının ölçülmesinin sağlayan cihazdır. Barkodlu satış programı sayesinde ölçülen gramaj otomatik olarak bilgisayara aktarılabilir, fiyatı hesaplattırılabilir. Barkod sistemleri sektöründe barkodsuz terazi ve barkodlu terazi olmak üzere ikiye ayrılır. Barkodlu terazi ürünün barkodunu da çıkarır. Terazi fiyatları marka, model, barkodlu, barkodsuz gibi özelliklerine göre değişmektedir.

İhtiyacınız olan teraziyi incelemek için lütfen tıklayın.

 

 Yazar Kasa Pos Nedir? Ne İşe Yarar?

Gelir idaresi başkanlığının özelliklerinde değişikliğe gitmesiyle günümüzde yeni nesil ödeme kaydedici cihaz (YN ÖKC) olarak da anılmaktadır. Satış işlemlerinin kaydedilmesini sağlayan cihaz kredi kartı, banka kartı ile de ödeme almaktadır. Bu cihazda yapılan bütün işlemler resmidir. Yazarkasa pos cihazları marka ve modeline göre değişmektedir.

İhtiyacınız olan yazarkasa pos incelemek için lütfen tıklayın.

 

Para Çekmecesi Nedir? Ne İşe Yarar?

İşletmedeki nakit para, fiş, çek gibi kıymetli eşyaların korunmasını sağlayan, kağıt para koyma sayısına göre 4 gözlü çekmece ve 5 gözlü çekmece olarak ayrılan donanımdır. Para çekmecesi fiyatları ürettiği malzemelerin kalitesine göre değişmektedir.

İhtiyacınız olan para çekmecesini incelemek için lütfen tıklayın.

 

Sepet (0)
Giriş Yap